Atrakcje

Hotel Wisła, wakacje, ferie, weekendy – zarezerwuj swój pobyt w Izabelii. Ceny noclegów w Wiśle już od 80 zł. - Sprawdź teraz nasze aktualne ceny na Święta, Majówkę, weekendy! Wejdź na naszą stronę i facebooka.


Wisła to urocza górska miejscowość, położona u stóp Beskidu Śląskiego w powiecie cieszyńskim. Początki miejsca są datowane na wiek XVI, kiedy to Wisła była osadą pasterską. Pierwszymi jej osadnikami byli drwale cieszyścy, którzy dostarczali drewno na budowę Zamku Cieszyńskiego. Pierwsza wzmianka na temat zaczątków wsi pochodzi z 1615 roku.

Wisła sąsiaduje z innymi malowniczymi miejscowościami, jak Ustroń, Szczyrk, Istebna. Stąd blisko do naszych sąsiadów z Czech i Słowacji. Najwyższym punktem okolicy jest Barania Góra, z wysokością 1220 m. n.p.m. Wisłę zamieszkują górale śląscy w liczbie ponad 11 tysięcy. Ciekawostką tego miejsca jest zróżnicowanie mieszkańców pod względem wyznaniowym. W Wiśle działa trzynaście różnych kościołów i związków wyznaniowych, w tym najliczniejszą grupę stanowią protestanci.

Charakterystycznym położeniem Wisły jest rozczłonkowanie na wiele dolin, z których każda zachwyca niepowtarzalnością. Doliny są porośnięte lasami, bogate w łąki i potoki, są idealnym miejscem wypadowym na piesze wycieczki. Łączna długość szlaków turystycznych to około 100 km. Tu też jest dolina ze źródłem Wisły, największej rzeki w Polsce.

Wisła to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, idealna na krótkie jak i długie, weekendowe pobyty przez cały rok. W samej Wiśle dostępnych jest prawie 300 obiektów noclegowych, z łączną liczbą prawie 9 tysięcy miejsc, rozmieszczonych w hotelach, pensjonatach, prywatnych kwaterach, sanatoriach leczniczych i schroniskach turystycznych.

Jednym z pomysłów na wczasy w hotelu w Wiśle, może być pobyt w Izabelli, która posiada ponad 70 miejsc noclegowych, w pokojach o zróżnicowanej kombinacji, jedynkach, dwójkach, trójkach i większych czwórkach. Wszystkie pokoje są przytulnie i komfortowo urządzone, wyposażone w nowoczesne płaskie TV marki Philips, łazienki z prysznicem oraz WiFi. Ponadto większość naszych pokoi posiada przestronne balkony z widokiem na malownicze okolice miasteczka. Nasi goście mogą korzystać także ze słonecznego tarasu z leżakami – 100m.kw. W pięknie zaaranżowanym ogrodzie obiektu znajduje się grilowa altana, gdzie goście Izabelli spędzają letnie wieczory. Nierzadko takie spotkania uatrakcyjniają lokalne góralskie kapele.

Hotele w Wiśle, są zróżnicowane pod względem atrakcji, lokalizacji oraz oczekiwań i portfelu klienta. W bliskiej odległości od Izabelli znajduje się kryty basen z Agua Parkiem, gdzie do godziny 21.00 jest możliwość skorzystania ze wszystkich wodnych atrakcji. Na miejscu w Izabelli proszę pytać o pozostałe rozrywki, nasi pracownicy uwzględnią wszystkie potrzeby i doradzą jakie miejsca wybrać, aby ten czas został dobrze wykorzystany.

Ponadto Wisła jest bardzo dobrze przygotowana na sezon zimowy, gdzie do dyspozycji narciarzy oddano 30 wyciągów z ponad 25 kilometrami tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Najdłuższe i najtrudniejsze z nich to : Czantoria, Stożek, Soszów, Cieńków. Miłośnicy białego szaleństwa mogą liczyć na sztuczne naśnieżanie oraz zjazdy do późnych godzin wieczornych, dzięki oświetleniu stoków. W bezpośredniej bliskości od Izabelli (około 200 metrów) znajduje się wyciąg dla początkujących na Parteczniku. Wyciąg także jest oświetlany i sztucznie naśnieżany. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt narciarski lub snowboardowy, a także rozpocząć naukę z instruktorem.

Będąc w Wiśle warto zobaczyć skocznię im. Adama Małysza w dolinie Wisła-Malinka. Budowa skoczni, upamiętniająca sukcesy jej mieszkańca Adama Małysza, stała się w swoim czasie sprawą niemalże narodową. Dziś jest miejscem przygotowań do zawodów skoczków narciarskich, a także atrakcją turystyczną, tu również organizuje się zawody Pucharu Europy i Mistrzostwa Polski. Odwiedzający chętnie korzystają z wyciągu krzesełkowego, wieży widokowej i kawiarni. Przy odrobinie szczęścia można poobserwować ćwiczenia skoczków, polskich i zagranicznych.

Będą w tej samej dolince, nie sposób ominąć kolejnej ważnej atrakcji – jaką jest Zamek Prezydenta RP. Budowa tego miejsca została zakończona w 1931 roku i stanowiła dar ludu śląskiego dla głowy państwa. Jako pierwszy rezydował tu prezydent Ignacy Mościcki. Dziś miejsce pełni funkcję oficjalnej rezydencji Prezydenta RP. Obok, do dyspozycji gości udostępniono hotel z 15 komfortowymi pokojami, restaurację i taras widokowy. Zwiedzanie historycznej części zameczku odbywa się tylko z przewodnikiem, dlatego dobrze odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie miejsce.

Wisła to także miejsce dogodne pod względem lokalizacji i dojazdu z innych większych miast. Bezpośrednio możemy dojechać nowymi dwupasmówkami z Warszawy, Krakowa, Katowic, Opola, Bielska-Białej czy Lublina. W obrębie miasta usytuowane są trzy przystanki PKP. Na trasie Wisła-Głębce pociągi jadą przez dwa monumentalne wiadukty, wybudowane w latach 30-stych XX wieku. Obiekty te są dziś chlubą miasta i zajmują czołowe miejsce wśród głównych atrakcji turystycznych. Szybkie podróżowanie samolotami możliwe jest dzięki stosunkowej bliskości trzech lotnisk : Pyrzowic koło Katowic, Balic koło Krakowa, oraz czeskiej Ostravy.

Wisła posiada nieodparty urok. Twierdzą tak wszyscy, którzy zagościli w tej, położonej u stóp Baraniej Góry, miejscowości.

Jest miejscem magicznym, bo właśnie tu biją źródła królowej polskich rzek - Wisły, której początek dają potoki burzliwych Czarnej i Białej Wisełki oraz łagodnego potoku Malinki. Malowniczo położona w dolinie, zewsząd otoczona łagodnymi zboczami, nie bez powodu nazywana jest "perłą Beskidu Śląskiego".

Na tych, którzy odwiedzą Wisłę, czekają górskie szlaki turystyczne, ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza, niespotykanej urody wodospady Białej Wisełki-Kaskady Rodła i nieskażone powietrze. Nie brak w Wiśle ludowych akcentów z przeszłości oraz śladów historii.

Stałymi pozycjami w wiślańskim kalendarium imprez są: Turniej Rodzin Wiślańskich, Turystyczny Weekend, Weekend z Wiślaczkiem, Tydzień Kultury Beskidzkiej, Festiwal Piosenki Gwizdanej, Dni Wisły, Beskidzki piknik country "Wiślaczek", Rajd Wisły, Konkurs pieśni im. St.Hadyny

Wisła również zaprasza zimą. Na terenie miasta działa 17 wyciągów narciarskich typu orczykowego i talerzykowego. Niektóre stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlane. Ogromną atrakcją są także zimowe kuligi przy świetle pochodni.

Atrakcje Wisły

 

Muzeum Beskidzkie


Wystawa eksponatów związanych z życiem i twórczością górali Beskidu Śląskiego. Siedzibą muzeum jest budynek dawnej karczmy z 1794 roku. W ekspozycji stałej są podstawowe działy kultury materialnej górali śląskich jak: pasterstwo, tkactwo, obróbka drewna, narzędzia rolnicze. Zobaczyć można osobliwości męskiego i kobiecego stroju ludowego oraz najpiękniejsze przykłady sztuki ludowej. Atrakcyjne dla turysty jest wnętrze dawnej kurnej chaty. Ekspozycję uzupełniają wystawy czasowe o różnorodnej tematyce. Muzeum posiada bogatą kolekcję malarstwa profesjonalnego: Czesława Kuryatto, Ludwika Konarzewskiego, Jana Wałacha, Pawła Stellera oraz starodruki, archiwalia i cenny zbiór starej fotografii.

Zamek Prezydenta RP


Rezydencję Prezydenta RP Zamek w Wiśle - Czarnym na stoku Zadniego Gronia, budowano w latach 1929 – 1931. Autorem projektu był wybitny architekt i konserwator Adolf Szyszko – Bohusz. Obiekt powstał, jako dar ludu śląskiego dla głowy państwa. W skład Zamku, oprócz właściwej rezydencji, wchodzi również Zamek Dolny, funkcjonujący od początku, jako budynek gospodarczy oraz drewniana kaplica p.w. św. Jadwigi Śląskiej, która powstała przed budową rezydencji, w 1909 roku. Powyżej Zamku znajduje się drewniana kaplica p. w. św. Jadwigi Śląskiej z 1909 roku. Została zbudowana z inicjatywy arcyksięcia Fryderyka Habsburga, niedaleko drewnianego zameczku myśliwskiego (niezrachowany). Do jej wzniesienia użyto gotowych drewnianych elementów sprowadzonych z Przyszkowic koło Rybnika.

Na przełomie 1930 i 1931 roku zaistniały warunki do przekazania Zamku przez Śląską Radę Wojewódzką Skarbowi Państwa do dyspozycji Kancelarii Cywilnej Prezydenta RP. Uchwałą Prezydium Rady Ministrów z dnia 30.Grudnia 1930 r. nadano Zamkowi wybudowanemu w Wiśle przez Skarb Śląski na obszarze byłej Komory Cieszyńskiej charakter gmachu reprezentacyjnego i przekazano go do użytku Prezydenta RP i jego następców. W latach trzydziestych XX wieku Zamek Prezydenta RP, jako gmach reprezentacyjny przeznaczony dla najwyższych władz państwa, wszedł w rejestr takich obiektów jak m.in. Wawel w Krakowie, Zamek i Łazienki Królewskie w warszawie, pałacyk myśliwski w Spale, pałac w Białowieży czy zamek w Poznaniu.

Prezydent Ignacy Mościcki po raz pierwszy przyjechał do Zamku 21 stycznia 1931 roku. Od tej pory bywał w nim regularnie, przynajmniej dwa razy do roku. Chętnie uczestniczył w wydarzeniach, które miały wówczas miejsce w Wiśle i Beskidach.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podjął inicjatywę przywrócenia historycznej funkcji Zespołu Zabytkowego Zamek Prezydenta RP dzięki czemu spełnia obecnie oficjalnie funkcję rezydencji głowy Państwa.

Dolny Zamek funkcjonuje obecnie jako hotel i restauracja. Wejście do kaplicy możliwe jest tylko na msze i nabożeństwa w wyznaczonych dniach tj. niedziele i dni świąteczne. Kaplica stanowi jeden z punktów Szlaku Architektury Drewnianej.

Opracowano na podstawie broszury „Rezydencja Prezydenta RP
Narodowy Zespół Zabytkowy w Wiśle" z 2005 r.

Galeria U Niedźwiedzia


Galeria Stowarzyszenia „Grupa Twórców Wiślanie” działająca w Wiśle w budynku „U Niedźwiedzia”, stanowiąca część Enklawy Starego Budownictwa. Można w niej zobaczyć twórczość wiślańskich artystów. Większą część prezentowanych prac i pamiątek można zakupić. Galeria cieszy się dużym powodzeniem u turystów, o czym świadczą wpisy do księgi pamiątkowej. Wyroby twórców cieszą oko zwiedzających, którzy zachwycają się różnorodnością i niepowtzralnością pomysłowych prac.
Każdy dyżurujący twórca poinformuje zainteresowanych o szczegółach działalności. Galeria stanowi również siedzibę Stowarzyszenia "Grupa Twórców Wiślanie

Muzeum Narciarstwa


Muzeum znajduje się w obiekcie „Zimowit”. Zawiera bogatą kolekcję sprzętu narciarskiego, kolekcję starych nart (wśród nich narty z końca XIXw. i z lat 30-tych XXw.). Wśród zgromadzonych eksponatów znajdują się m.in. narty Adama Małysza, na których zdobył Mistrzostwo Polski. Do ciekawszych można również zaliczyć „karple” czyli rakiety do chodzenia po śniegu. Kolekcja liczy ponad 80 eksponatów.

Muzeum Spadochroniarstwa


Znajduje sie w obiekcie Agawa. Jest to największa ekspozycja zbiorów w zakresie spadochroniarstwa. W izbie znajdują się wszelkie pamiątki związane z polskim, tak cywilnym, jak i wojskowym spadochroniarstwem począwszy od czasów II RP po współczesne. Są to odznaki rozpoznawcze i pamiątkowe, mundury, wyposażenie, dokumenty, walory numizmatyczne i filatelistyczne oraz bibliofilistyczne, a także spora ilość zdjęć z okresu II Wojny Światowej. Ponadto w izbie można zobaczyć kolekcję orłów i oznak rozpoznawczych, noszonych przez wszelkie polskie formacje mundurowe od czasów II Wojny Światowej.

Galeria "Sportowe Trofea Adama Małysza"


Galeria znajduje się na Oazie. Można w niej podziwiać większość zdobytych przez Adama Małysza trofeów, łącznie z kryształowymi kulami.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince


27 września 2008 r., uroczyście otwarto skocznię narciarską w Wiśle Malince, nadając jej imię Adama Małysza. To było wielkie i wspaniałe wydarzenie. Skocznia niewątpliwie jest szansą na dalszy rozwój miasta. Podnosi jego atrakcyjność i przyciąga inwestorów. Jest też symbolem podziękowania dla Adama Małysza. Aby uhonorować jego zasługi dla miasta i Polski postanowiono nadać skoczni jego imię.

Nocleg Wisła


Noclegi wisła w Izabelli. Ceny noclegów w Wiśle już od 80 złotych - Sprawdź teraz! Wejdź na naszą stronę i zarezerwuj nocleg w Wiśle dla siebie i swojej rodziny. Święta, Majówka, wakacje czy zima, jesteśmy dostępni cały rok. Izabella oferuje noclegi w Wiśle zarówno dla rodzin z dziećmi jak i zorganizowanych grup.

Wisła – Perła Beskidów, rodzinna miejscowość Adama Małysza, położona w zielonym otoczeniu Beskidu Ślaskiego, posiada ponad 11 tys. miejsc noclegowych. Izabella usytuowana jest na stoku góry Jarzębatej, z widokiem na góry, zbocza i doliny Wisły. Z naszych pokoi rozpościera się cudowny krajobraz na panoramę miasteczka i okolicznych wiosek. Korzystne położenie sprzyja także licznym atrakcjom na świeżym powietrzu, pieszym wycieczkom po górskich szlakach, nordic walking, oraz rowerowych eskapad po specjalnie wytyczonych trasach, których w Wiśle nie brakuje. Ponadto Izabella, dzięki swojej odpowiednio wysokiej lokalizacji w górach, gwarantuje przez cały rok nasłonecznienie większe niż w obiektach położonych w dolinie. Na słonecznym tarasie, w ciepły dzień można poczuć się jak u naszych południowych sąsiadów z Morza Śródziemnego.

Hotel Izabella w swojej ofercie posiada ponad siedemdziesiąt miejsc noclegowych. Pomyśleliśmy zarówno o pojedyńczych pobytach jak i dużych zorganizowanych grupach. Izabella zapewnia noclegi w Wiśle w korzystnej cenie, w komfortowych warunkach. Posiadamy pokoje dla zróżnicowanych grup osobowych. Do dyspozycji naszych gosci oddajemy pokoje jedno, dwu, trzy, i czteroosobowe. Państwa pobyt w Izabelli będą umilać rownież nasi kucharze, którzy serwują smaczną i zdrową kuchnię regionu beskidzkiego. W każdym z pokoi dostępne jest : WiFi, TV z nowoczesnymi odbiornikami typu – Flat Panel TV’s , oraz łazienka z prysznicem. Ponadto wiekszość pokoi posiada wyjście na przestronny i nasłoneczniony balkon z widokiem na góry. Przy dobrej pogodzie, można stąd zaobserwować najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Czantorię. W hotelu jest również duży widokowy taras (ok. 100m.kw.) dostepny dla wszystkich gości, gdzie w pogodne dni można wypić kawę,opalać się, rozkoszując pięknymi widokami gór.

Dla umilenia pobytu naszych Gości hotel posiada także zewnętrzna altankę grilową, która w ciepłe letnie noce może skupić liczne grono miłośników kiełbaski i piwa. Dla chętnych, możemy zorganizować biesiadny wieczór z góralską kapelą grającą muzykę tutejszych regionów. A jeśli od gwarnej atmosfery woleliby Państwo wybrać coś spokojniejszego, jak na przykład muzykę szumiących gór oraz przestworza rozgwieżdżonego nieba, zapraszamy na lampkę wina na taras hotelu na znajdujący sie na pierwszym piętrze. Kto wie czy z pomocą ciepłego koca, ta noc nie przeciągnie się do rana i nie zmieni zwykłego noclegu w Wiśle w niezapomiane chwile.

W Wiśle nie brak atrakcji, zarówno stworzonych przez naturę jak i wykreowanych przez człowieka. W bliskiej odległości od hotelu usytuowane są inne równie atrakcyjne pod wzglęgem turystycznym miejscowości wypoczynkowe, jak Szczyrk, Ustroń czy Istebna. Jednak pobyt i nocleg w samej Wiśle gwarantuje świetne miejsce wypadowe do okolicznych miasteczek i wiosek. Stąd zawsze jest wszędzie blisko a jednocześnie cicho, spokojnie, z prawdziwie górską atmosferą. Ponadto dla wiadomości zapalonych turystów jest do zwiedzania wiele nowych miejsc, perełek turystycznych, które warto odhaczyć w swoim podróżniczym kalendarzu. Jednym z nich jest Zameczek Prezydenta, położony hen daleko i głęboko w górach. Ale nadal w uroczej Wiśle. Po drodze możemy zatrzymać się pod nowym domem Adama Małysza i pomachać do mistrza z podziękowaniem za rozsławienie Polski i regionu i dalej w drogę np : do Koniakowa, gdzie góralki wyszywają różne wymyślne haftowane rzeczy, sławne na cały świat. Wie o tym nawet Królowa Anglii, która otrzymała hafty z Koniakowa. Wisła to nie tylko noclegi, hotele, pensjonaty. Wisła to także ludzie, ich tradycje, kultura. Prawdziwi mieszkańcy tego miasta są dumni ze swojego pochodzenia a rodzina, najlepiej liczna i zwarta, jest dla nich priorytetem. Znajdziecie tu mistrzów swojego fachu, artystów, malarzy, rzeźbiarzy a także wytwórców pięknych mebli i rzemiosła regionalnego. Każdy kto odwiedzi choć raz Wisłę, wyjedzie z niej z cząstką dobroci i oddanie jej mieszkańców. Wisła oferuje również specjały kuchni beskidzkiej, jak śląski żur, rolady wołowe z kluskami śląskimi, golonkę po śląsku i wiele innych. W 2012 roku powstał nawet szlak kulinarny « Śląskie Smaki », który wiedzie przez sześćdziesiąt punktów kulinarnych Beskidu Śląskiego. Kultura regionu obfituje w bogate nie tylko kulinarnia ale i kulturę i sztukę. Będąc w Wisłę warto wygospodarować sobie czas i odwiedzić Muzeum Kultury Beskidzkiej, które znajduje się w centrum miasteczka.

Pobyt w Izabelli stanie się z pewnością dobrą bazą wypadową do wszystkich pobliskich ważnych punków turystycznych. Wisła, pomimo niewielkiej ilości mieszkańców posiada bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę. Jeśli chcieliby Państwo dostosować pobyt do własnych potrzeb, proszę dzwonić bezpośrenio do recepcji w Izabelii. Wybierzemy dla Państwa najlepszy pokój oraz uwzględnimy specjalne życzenia dotyczące organizacji pobytu. Noclegi w Wiśle cieszą się szeroką popularnością nie tylko wśród Ślązaków a Izabella posiada stałe grono zadowolonych klientów od ponad pięćdziesieciu lat. Przemawia za nami tradycja i dążenie do satysfakcji Gości odwiedzających nas.

Sprawdź naszą ofertę na stronie hotelu, na facebooku, zadzwoń a najlepiej przyjedź i sprawdź sam.

Figura Adama Małysza z białej czekolady


Figura rzeczywistych wymiarów jest dziełem członków Stowarzyszenia Cukierników RP. Wykonana została w 2001r. z bloku białej czekolady o wadze 330 kg.
Wymiary: wysokość 2,5 m, waga 180 kg
W 2007r. figura przeszła gruntowną renowację w trakcie której uzupełniono również czwartą kryształową kulę Mistrza.

Ponadto:

  • Bajeczna Ciuchcia
  • Kaskady Rodła
  • Parki linowe
  • Kolej linowa na Stożek
  • Zbiornik na Jeziorze Czerniańskim
  • Wiadukt Kolejowy o długości 120 m., wysokość: do 25 m. Posiada siedem przęseł.
  • Wieża Widokowa na Baraniej Górze


Izabella

Witamy w Rezydencji Izabella, miejscu, które zachwyca swą wyjątkowością i urokiem, w miejscu, w którym odnajdziesz to czego szukałeś.

Rezydencja Izabella położona jest na słonecznym stoku Góry Jarzębatej, otoczona kilometrami tras spacerowych, rowerowych i narciarskich w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta Wisły.

czytaj więcej »
Aktualności
  • Nowa jakość

    Wciąż się rozwijamy i dążymy do jak najlepszego sposobu przedastawienia naszej oferty. W tym celu udoskonalismy naszą stronę www, tak aby w jak najlepszy sosób przedstawić Państwu uroki naszego miejsca jakim jest Izabella.

Opinie Gości

Właśnie jestem w tym hotelu .Przemiła obsługa ,czyściutko i cieplutko w pokojach super widok na góry z balkonu ,jedzenie rewelacja nie,do przejedzenia i kuchnia patrzy nawet że są dzieci ,bardzo polecamy wszystkim Martyniacy i Nowacy

Bardzo dziękujemy za spędzone chwile. Miła i sympatyczna obsługa, bardzo czysto i przytulnie zarówno w pokoju jak i w całym ośrodku.
BARDZO dobre jedzenie - zróżnicowane, dużo i pyszne. Obiady, zwłaszcza zupy (które uwielbiam) jak u babci. Wszystko świeże i dopracowane w każdym szczególe, aż chce się posiedzieć i delektować. Nie wspomnę o słodkościach na deser - ciasteczka palce lizać.
Dostępna narciarnia oraz zniżkowe karnety na wyciąg na Soszów :)
Blisko do centrum - idealna baza wypadowa.
Bardzo dziękujemy, polecamy . Dorota

Obejrzyj Hotel Izabella w portalu https://www.mojekonferencje.pl
KWHotel Oprogramowanie hotelowe
Rezydencja Izabella w Wiśle