Inne » Izabella

Izabella

Bezpośrednie położenie Izabelli w sercu malowniczych, górskich szlaków sprzyja pieszym wędrówką, rowerowym wycieczkom, jak i aktywnej turystyce na świeżym powietrzu.
Specjalnie dla Państwa możemy zorganizować:

  • naukę jazdy na nartach z instruktorem,
  • kuligi z pochodniami, latem – jazda bryczkami
  • piesze wycieczki z przewodnikiem
  • wycieczki rowerowe po górskich szlakach
  • nordic walking z instruktorem
  • biesiady grillowe wraz z występami kapeli góralskichHotel Wisła, wakacje, ferie, weekendy – zarezerwuj swój pobyt w Izabelii.

Wisła to urocza górska miejscowość, położona u stóp Beskidu Śląskiego w powiecie cieszyńskim. Początki miejsca są datowane na wiek XVI, kiedy to Wisła była osadą pasterską. Pierwszymi jej osadnikami byli drwale cieszyścy, którzy dostarczali drewno na budowę Zamku Cieszyńskiego. Pierwsza wzmianka na temat zaczątków wsi pochodzi z 1615 roku.

Wisła sąsiaduje z innymi malowniczymi miejscowościami, jak Ustroń, Szczyrk, Istebna. Stąd blisko do naszych sąsiadów z Czech i Słowacji. Najwyższym punktem okolicy jest Barania Góra, z wysokością 1220 m. n.p.m. Wisłę zamieszkują górale ślascy w liczbie ponad 11 tysięcy. Ciekawostką tego miejsca jest zróżnicowanie mieszkańców pod względem wyznaniowym. W Wiśle działa trzynaście różnych kościołów i związków wyznaniowych, w tym najliczniejszą grupę stanowią protestanci.

Charakterystycznym połóżeniem Wisły jest rozczłonkowanie na wiele dolin, z których każda zachwyca niepowtarzalnością. Doliny są porośniete lasami, bogate w łąki i potoki, są idealnym miejscem wypadowym na piesze wycieczki. Łączna długość szlaków turystycznych to około 100 km. Tu też jest dolina ze żródłem Wisły, najwiekszej rzeki w Polsce.

Wisła to miejscowośc turystyczno-wypoczynkowa, idealna na krótkie jak i długie, weekendowe pobyty przez cały rok. W samej Wiśle dostępnych jest prawie 300 obiektów noclegowych, z łączną liczbą prawie 9 tysięcy miejsc, rozmieszczonych w hotelach, pensjonatach, prywatnych kwaterach, sanatoriach leczniczych i schroniskach turystycznych.

Jednym z pomysłów na wczasy w hotelu w Wiśle, może być pobyt w Izabelli, która posiada ponad 70 miejsc noclegowych, w pokojach o zróżnicowanej kombinacji, jedynkach, dwójkach, trójkach i większych czwórkach. Wszystkie pokoje są przytulnie i komfortowo urządzone, wyposażone w nowoczesne płaskie TV marki Philips, łazienki z prysznicem oraz WiFi. Ponadto większośc naszych pokoi posiada przestronne balkony z widokiem na malownicze okolice miasteczka. Nasi goście mogą korzystać także ze słonecznego tarasu z leżakami – 100m.kw. W pięknie zaaranżowanym ogrodzie obiektu znajduje się grilowa altana, gdzie goście Izabelli spędzają letnie wieczory. Nierzadko takie spotkania uatrakcyjniają lokalne góralskie kapele. Hotele w Wiśle, są zróżnicowane pod względem atrakcji, lokalizacji oraz oczekiwań i portfelu klienta. W bliskiej odległości od Izabelli znajduje się kryty basen z Agua Parkiem, gdzie do godziny 21.00 jest możliwość skorzystania ze wszystkich wodnych atrakcji. Na miejscu w Izabelli proszę pytać o pozostałe rozrywki, nasi pracownicy uwzględnią wszystkie potrzeby i doradzą jakie miejsca wybrać, aby ten czas został dobrze wykorzystany.

Ponadto Wisła jest bardzo dobrze przygotowana na sezon zimowy, gdzie do dyspozycji narciarzy oddano 30 wyciągów z ponad 25 kilometrami tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Najdłuższe i najtrudniejsze z nich to : Czantoria, Stożek, Soszów, Cieńków. Miłośnicy białego szlaeństwa mogą liczyć na sztuczne naśnieżanie oraz zjazdy do późnych godzin wieczornych, dzięki oświetleniu stoków. W bezpośredeniej bliskości od Izabelli (około 200 metrów) znajduje się wyciąg dla początkujących na Parteczniku. Wyciąg także jest oświetlany i sztucznie naśnieżany. Na miejscu można wyporzyczyć sprzęt narciarski lub snowboardowy, a także rozpocząć naukę z instruktorem.

Będąc w Wiśle warto zobaczyć skocznię im. Adama Małysza w dolinie Wisła-Malinka. Budowa skoczni, upamiętniająca sukcesy jej mieszkańca Adama Małysza, stała sie w swoim czasie sprawą niemalże narodową. Dziś jest miejscem przygotowań do zawodów skoczków narciarskich, a także atrakcją turystyczną, tu również organizuje się zawody Pucharu Europy i Mistrzostwa Polski. Odwiedzający chętnie korzystają z wyciągu krzesełkowego, wieży widokowej i kawiarnii. Przy odrobinie szczęścia można poobserwować ćwiczenia skoczków, polskich i zagranicznych.

Będą w tej samej dolince, nie sposób ominąć kolejnej ważnej atrakcji – jaką jest Zamek Prezydenta RP. Budowa tego miejsca została zakończona w 1931 roku i stanowiła dar ludu śląskiego dla głowy państwa. Jako pierwszy rezydował tu prezydent Ignacy Mościcki. Dziś miejsce pełni funkcję oficjalnej rezydencji Prezydenta RP. Obok, do dyspozycji gości udostępniono hotel z 15 komfortowymi pokojami, restaurację i taras widokowy. Zwiedzanie historycznej części zameczku odbywa się tylko z przewodnikiem, dlatego dobrze odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie miejsce. Wisła to także miejsce dogodne pod względem lokalizacji i dojazdu z innych większych miast. Bezpośrednio możemy dojechać nowymi dwupasmówkami z Warszawy, Krakowa, Katowic, Opola, Bielska-Białej czy Lublina. W obrębie miasta usytuowane są trzy przystanki PKP. Na trasie Wisła-Głębce pociągi jadą przez dwa monumentalne wiadukty, wybudowane w latach 30-stych XX wieku. Obiekty te są dziś chlubą miasta i zajmują czołowe miejsce wśród głównych atrakcji turystycznych. Szybkie podróżowanie samolotami możliwe jest dzięki stosunkowej bliskości trzech lotnisk : Pyrzowic koło Katowic, Balic koło Krakowa, oraz czeskiej Ostravy.Izabella

Witamy w Rezydencji Izabella, miejscu, które zachwyca swą wyjątkowością i urokiem, w miejscu, w którym odnajdziesz to czego szukałeś.

Rezydencja Izabella położona jest na słonecznym stoku Góry Jarzębatej, otoczona kilometrami tras spacerowych, rowerowych i narciarskich w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta Wisły.

czytaj więcej »
Aktualności
  • Nowa jakość

    Wciąż się rozwijamy i dążymy do jak najlepszego sposobu przedastawienia naszej oferty. W tym celu udoskonalismy naszą stronę www, tak aby w jak najlepszy sosób przedstawić Państwu uroki naszego miejsca jakim jest Izabella.

Opinie Gości

Właśnie jestem w tym hotelu .Przemiła obsługa ,czyściutko i cieplutko w pokojach super widok na góry z balkonu ,jedzenie rewelacja nie,do przejedzenia i kuchnia patrzy nawet że są dzieci ,bardzo polecamy wszystkim Martyniacy i Nowacy

Bardzo dziękujemy za spędzone chwile. Miła i sympatyczna obsługa, bardzo czysto i przytulnie zarówno w pokoju jak i w całym ośrodku.
BARDZO dobre jedzenie - zróżnicowane, dużo i pyszne. Obiady, zwłaszcza zupy (które uwielbiam) jak u babci. Wszystko świeże i dopracowane w każdym szczególe, aż chce się posiedzieć i delektować. Nie wspomnę o słodkościach na deser - ciasteczka palce lizać.
Dostępna narciarnia oraz zniżkowe karnety na wyciąg na Soszów :)
Blisko do centrum - idealna baza wypadowa.
Bardzo dziękujemy, polecamy . Dorota

Obejrzyj Hotel Izabella w portalu https://www.mojekonferencje.pl
KWHotel Oprogramowanie hotelowe
Rezydencja Izabella w Wiśle