Trasy rowerowe

Wisła to prawdziwa gratka dla rowerzystów. Miłośnicy kolarstwa górskiego mają gdzie poszaleć. W mieście w ramach projektu MTB Beskidy powstało bowiem aż 6 górskich tras rowerowych i nie są to wszystkie atrakcje dla miłośników tego sportu. Beskidy to idealne miejsce na urlopowy lub wakacyjny nocleg dla rowerzystów.

Wszystkie trasy rowerowe zaczynają się i kończą w tym samym miejscu na placu Hoffa w centrum Wisły. Ale ich długość i stopień trudności są już różne.

 

Trasa I

Wiedzie przez Dziechcinkę na Wierch Skolnity. Liczy 10 km i można ją przejechać w półtorej godziny. Jest trasą dla początkujących "górali".

Trasa II

Prowadzi do Ustronia Polany i Ustronia Dobki . W zależności od wybranego wariantu ma 19 lub 15 km długości. W wariancie pierwszym to trasa bardzo łatwa, w drugim – łatwa, a przejechać ją można od godziny do półtorej godziny.

Trasa III

Ma bardzo interesująca nazwę: Szlakiem Wislańskich Atrakcji i prowadzi między innymi nad zaporę na Jeziorze Czerniańskim oraz do Zameczku Prezydenta RP. To trasa o średnim poziomie trudności . Liczy 24 kilometry, a żeby ja pokonać trzeba przeznaczyć od dwóch do dwóch i pól godzin.

Trasa IV

Prowadzi na Trzy Kopce Wiślańskie , ma 16 kilometrów i dwa warianty – łatwiejszy i trudniejszy. Pierwszy zajmie do półtorej godziny jazdy. Drugi dwie i pół godziny.

Trasa V

Wiedzie przez Soszów do Nydku. To trudny szlak mierzący 31 kilometrów, na przejechanie, którego trzeba zarezerwować 4-5 godzin

Trasa VI

To najtrudniejsza trasa i polecana doświadczonym kolarzom górskim. Prowadzi na Stozek liczy 26 kilometrów i zajmuje 4 godziny

Jazda na rowerze w górach jest znacznie trudniejsza, bardziej wymagająca kondycyjnie i dużo bardziej niebezpieczna niż jazda w jakimkolwiek innym regionie kraju.

Należy więc mierzyć siły na zamiary, a szczególną wagę przywiązywać do zasad bezpieczeństwa. Dobry kask na głowie i apteczka w plecaku to rzeczy, bez których nie powinno się nawet myśleć o górskich eskapadach.

Kilka porad:

 1. Jeśli na rower wsiadasz okazjonalnie, wybieraj łatwe trasy, najlepiej biegnące wzdłuż brzegów Wisły lub w najbliższych okolicach miasteczka.
 2. Pamiętaj, że trasa, którą bez większego wysiłku pokonałeś pieszo, może okazać się trudna do przejechania na rowerze.
 3. Staraj się rozsądnie oceniać swoje umiejętności techniczne. Jeśli nie jesteś pewien, czy potrafisz przejechać dany odcinek (np. stromy zjazd), bezwzględnie zejdź z roweru!
 4. Przed wyjazdem upewnij się, że rower jest w pełni sprawny technicznie. Przede wszystkim sprawdź hamulce!
 5. Zabierz ze sobą podstawowe narzędzia rowerowe, łatki oraz zapasową dętkę.
 6. Podczas jazdy pij dużo wody, najlepiej niegazowanej. Należy pić mało (jednorazowo 100 - 150 ml), ale bardzo często. Pić trzeba nawet wtedy, kiedy nie odczuwa się jeszcze pragnienia.
 7. Zabierz ze sobą dodatkową bluzę - po pierwsze, pogoda szybko może się zmienić, a po drugie, podczas zjazdów wiatr potrafi bardzo wychłodzić ciało.
 8. Na wycieczki rowerowe zawsze zabieraj małą apteczkę, mapę, telefon komórkowy oraz pieniądze. Poinformuj też kogoś o celu swojej wyprawy.


Izabella

Witamy w Rezydencji Izabella, miejscu, które zachwyca swą wyjątkowością i urokiem, w miejscu, w którym odnajdziesz to czego szukałeś.

Rezydencja Izabella położona jest na słonecznym stoku Góry Jarzębatej, otoczona kilometrami tras spacerowych, rowerowych i narciarskich w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta Wisły.

czytaj więcej »
Aktualności
 • Nowa jakość

  Wciąż się rozwijamy i dążymy do jak najlepszego sposobu przedastawienia naszej oferty. W tym celu udoskonalismy naszą stronę www, tak aby w jak najlepszy sosób przedstawić Państwu uroki naszego miejsca jakim jest Izabella.

Opinie Gości

Właśnie jestem w tym hotelu .Przemiła obsługa ,czyściutko i cieplutko w pokojach super widok na góry z balkonu ,jedzenie rewelacja nie,do przejedzenia i kuchnia patrzy nawet że są dzieci ,bardzo polecamy wszystkim Martyniacy i Nowacy

Bardzo dziękujemy za spędzone chwile. Miła i sympatyczna obsługa, bardzo czysto i przytulnie zarówno w pokoju jak i w całym ośrodku.
BARDZO dobre jedzenie - zróżnicowane, dużo i pyszne. Obiady, zwłaszcza zupy (które uwielbiam) jak u babci. Wszystko świeże i dopracowane w każdym szczególe, aż chce się posiedzieć i delektować. Nie wspomnę o słodkościach na deser - ciasteczka palce lizać.
Dostępna narciarnia oraz zniżkowe karnety na wyciąg na Soszów :)
Blisko do centrum - idealna baza wypadowa.
Bardzo dziękujemy, polecamy . Dorota

Obejrzyj Hotel Izabella w portalu https://www.mojekonferencje.pl
KWHotel Oprogramowanie hotelowe
Rezydencja Izabella w Wiśle